Zájezdy

Zájezd Anglie - 2017
Anglie Šestadvacet žáků z druhého až čtvrtého ročníků se spolu se svými angličtinářkami Mgr. M. Pivoňkovou a Mgr. B. Pavlíčkovou vydalo na týdenní jazykově poznávací zájezd do jižní Anglie. Po dlouhé cestě jsme dorazili do Oxfordu, univerzitního města, kde jsme navštívili Christ Church College, nahlédli do jídelny, ve které se natáčel Harry Potter, a prošli historické centrum a nejrůznější malebná zákoutí tohoto starobylého města. Večer se všichni ubytovali v anglických rodinách, a to právě v Oxfordu. Díky tomuto druhu ubytování měli žáci jedinečnou možnost vyzkoušet si anglickou konverzaci v praxi, seznámit se z první ruky s britskými zvyklostmi a ochutnat nejroztodivnější chutě místní kuchyně.

Druhý den jsme začali návštěvou jednoho z nejkrásnějších anglických hradů – Warwick Castle. Hrad plný nejrůznějších atrakcí (voskové figuríny, vyhlídkové věže a hradební ochozy, pohyblivé obrazy, orlí show, bludiště z živého plotu…) jsme opouštěli jen neradi. Odpoledne jsme strávili v městečku Stratford upon Avon, tedy v rodišti a místě posledního odpočinku nejslavnějšího světového dramatika Williama Shakespeara. Zvláště silným zážitkem byla návštěva jeho rodného domu. Někteří z nás se dokonce poté, kdy nás místní umělci vyzvali ke spolupráci, stali herci ve hře Sen noci svatojánské.

Následující den jsme hned brzy ráno vyrazili na neolitickou památku Stonehenge, mýty a legendami opředenou kamennou formaci starou asi 5 000 let. Odpoledne jsme strávili v dříve lázeňském městě Bath, kde jsme navštívili staré římské lázně a ochutnali prý léčivý místní horký pramen. Odpoledne jsme zakončili prohlídkou centra a nákupy v místních tradičních i módních obchodech.

Pro mnoho žáků byla nejsilnějším zážitkem návštěva hlavního města Spojeného království – Londýna. Nabitý program započal před budovami parlamentu, dále jsme pokračovali kolem Elisabeth Tower (se zvonem Big Ben), která se ale momentálně renovuje a byla, bohužel, z části zakrytá. Od Westminsterského opatství jsme se zkratkou přes Regent´s Park dostali až k Buckinghamskému paláci, tedy k sídlu britské královské rodiny. Nezapomenutelným zážitkem byla i jízda na London Eye, 135 metrů vysokém ruském kole, protože díky netypicky pěknému počasí se nám naskytl krásný výhled na celý Londýn. V podvečer nás loď vzala na vyjížďku po proudu Temže, při které jsme měli možnost pozorovat pozvolný západ slunce a postupné zahalování města do tajemných a romantických barev. Ruch a noční život velkoměsta jsme poznali v SOHO, čínské čtvrti, kde jsme dokoupili poslední suvenýry a vydali se metrem zpět k autobusu. V tomto značně složitém komplexu podzemních tunelů, které nejstarší metro na světě tvoří, se naštěstí nikdo neztratil a všichni jsme v pořádku dorazili na Greenwich a vydali se zpět do Čech.

Věřím, že se žáci díky této zkušenosti rozmluvili, zbavili se strachu komunikovat v cizím jazyce a ověřili si, že se ve světě neztratí. Na vlastní kůži se seznámili s Velkou Británií, její kulturou, kuchyní a významnými památkami. Nejen, že získané zkušenosti určitě využijí v hodinách angličtiny, konverzace a u maturity, ale zážitky a vzpomínky jim zůstanou na celý život. Mgr. Barbora Pavlíčková
Zájezd České Budějovice- divadlo
Divadlo 9.10. jsme navštívili vystoupení německé divadelní skupiny Galli z Mnichova, naši žáci se aktivně zapojili do představení Kocour v botách a Vlk a sedm kůzlátek, jednalo se o tzv. Mittheater, kdy diváci pomocí jednoduchých kostýmů hrají jednotlivé divadelní role a mezi sebou komunikují německy. ing. Soňa Kabelová.
Zájezd Praha
Praha Dne 23. března 2017 jsme navštívily výstavu Body the exhibition v Praze, kde jsme měly možnost ponořit se do tajů lidského těla. Nejen že jsme se dozvěděly spoustu nových zajímavých informací o fungování orgánových soustav v našem těle, ale také jsme viděly, co se s těmito soustavami děje při sportu, pohybu nebo odpočinku, protože jednotlivé exponáty byly uspořádány do různých poloh. Odpoledne jsme vyrazily vstříc historickým památkám Prahy, přes Karlův most až na Malostranské náměstí, kde se konaly oslavy Anglie a Irska. Při té příležitosti jsme navštívily i proslulou Lennonovu zeď. Večer nás čekal ještě světoznámý muzikál – Bonnie and Clyde. V podání M. Procházkové, M. Písaříka, J. Schneiderové a mnoha dalších známých českých herců a zpěváků bylo provedení muzikálu o lásce, odvaze a touze žít naplno naprosto špičkové. Kolem půlnoci jsme se vrátily zpět do Prachatic obohacené novými informacemi a kulturními zážitky. Helena Pešková (4.A)
Zájezd Praha - 26.11.2015 - výtvarná exkurze
praha Kulturní exkurze 26.11.2015: Ráno byla cesta autobusem do Prahy víceméně prospaná. A pak to začalo. Pod vedením pana učitele Stejskala jsme prošli gotickou Prahu, Královskou cestu, prohlédli jsme si Staroměstský orloj, Nerudovu ulici, Chrám svatého Víta, Pražský hrad, Karlův most, Chrám svatého Mikuláše a desítky soch i domovních znamení. Pro umělce tu pak byl Veletržní palác, ve kterém se do směsky dojmů vmíchala díla Moneta, Maneta, Picassa, Čapka a dalších mnoha významných autorů výtvarných děl. A z Veletržního paláce autobusem do Hudebního divadla v Karlíně. Zkou&s caron;eli jste se někdy v "nacpaném" autobuse na sedačce převléct z kalhot, kozaček, trička a mikiny do silonek, šatů a lodiček? A dovedete si představit, jak to vypadá, když se takto převléká víc než 40 "pedárnic" najednou? Od 19:00 hodin totiž následovala návštěva muzikálu Jesus Christus Superstar. Popravdě, to se nedá popsat. Dokonalé kostýmy, scénografie, zvuk a o hereckých a pěveckých výkonech nemluvě. Cesta zpět do Prachatic se nám, až na jednu malou nehodu, podařila úspěšně prospat. Martina Zíková a 4.B
Zájezd Mauthausen
Mauthausen Prvním cílem naučně poznávací exkurze pro žáky pedagogického lycea SPgŠ, kteří se učí německý jazyk, byl bývalý koncentrační tábor Mauthausen v Horním Rakousku. Při více než dvouhodinové prohlídce jsme si prohlédli exteriéry i interiéry Mauthausenu a pod tlakem prostředí jsme byli donuceni přemýšlet o všech hrůzných činech, které se během druhé světové války udály. Druhá část exkurze byla věnována Linci, hlavnímu městu Horního Rakouska. V Linci jsme navštívili jednu z nejmodernějších galerií výtvarného umění v Rakousku, Kunstmuseum Lentos, kde na nás zapůsobil výběr výtvarných děl od počátku 19. století až do současnosti.Následovala samozřejmě i prohlídka zajímavých míst v centru Lince.
Zájezd Londýn
Londyn Ve dnech 3.-8. května se žákyně naší školy zúčastnily poznávacího zájezdu do Velké Británie. Převážnou část programu jsme strávily poznáváním Londýna.Kromě poznávacích procházek centrem Londýna jsme navštívily například také St. Paul´s Cathedral či Tower of London.Z jiné perspektivy se nám britská metropole představila projížďkou na London Eye a závěrečnou plavbou po Temži. Podívaly jsme se i do rodovího sídla Winstona Churchilla – Blenheim Palace. Vyrazily jsme na výlet do Oxfordu a studentského městečka Etonu. Milovníky Harryho Pottera potěšila návšteva filmových studií. Místní kulturu jsme poznaly o trochu více pobytem v anglických rodinách, které nás ubytovaly.
Zájezd Vídeň
Viden 13. května 2009 navštívili studenti VOŠS Prachatice a TF Jihočeské univerzity hlavní město Rakouska – Vídeň. I když naším cílem byla exkurze v Altenheim und Pflegeheim St. Louise v Maria Anzbachu, kde nás přivítala a provedla charismatická p. ředitelka Herta Enzi, začali jsme prohlídkou centra Vídně. Studenty ale nejvíce okouzlilo letní sídlo habsburské dynastie – Schönbrunn a velkolepý klášter v Melku.
Zájezd Francie
Francie Na konci dubna strávili studenti VOŠS a Jihočeské univerzity několik nádherných dnů ve Francii. První zastávkou našeho výletu se stalo město s nádherným historickým centrem – Lyon. Hlavním cílem exkurze byla návštěva Le Pech de Gourbiére (zařízení pro klienty s mentálním postižením a duševním onemocněním) v městečku Rocamadour, které všechny nadchlo svou krásou. Náš pobyt ve Francii ukončilo prohlídka Paříže.
Zájezd Holandsko
Holandsko Od 24. do 28. září 2008 byla většina studentů dálkového studia VOŠ sociální na poznávací exkurzi v Holandsku. Navštívili jsme Dům s pečovatelskou službou Mariënstein a Dům pro klienty s Alzheimerovou chorobou IJsselwaerde v IJsselsteinu, kde nás také přišel přivítat starosta města. Další dny jsme věnovali poznávání krás Nizozemského království – podívali jsme se do Madurodamu, Kinderdijku, Amsterdamu a na zpáteční cestě jsme navštívili kouzelná města Antverpy a Cáchy.
Zájezd Drážďany - Sasko-výtvarně-jazyková exkurze
Drazdany Navštívili jsme Moritzburg a jeho krásný zámecký park, kde byla natočena také pohádka "Tři oříšky pro Popelku". Dále naše cesta vedla do porcelánové manufaktury a muzea porcelánu v Míšni a nakonec do Drážďan. V Zwingru jsme obdivovali nejen originální architekturu, ale především olejová plátna z 15. - 17.století.
Zájezd Anglie
Anglie Od 10. do 15. března jsme společně s paní profesorkou Haspeklovou navštívili Brusel, jeho památky a parlament Evropské Unie, potom také Francii, kde jsem přespali a odkud jsme se pak plavili trajektem do Anglie.Pro některé z nás to bylo první setkání s mořem. V Anglii jsme navštívili Bank of England Museum, The House sof Parlament , St. Paul´s Cathedral, Toner of London, Tower Bridge, Čtvrť Greenwich s Royal Observatory, National Maritime Museum, British Museum, Trafalgar Square, Buckingham Palace, Piccadilly Cirkus… Pro nás všechny to byl nezapomenutelný zážitek.
VOŠS a SPgŠ Prachatice | spgspt@nettel.cz | +420 388 312 214 | Mapa stránek