O domově

Kapacita Domova mládeže Zlatá stezka je 240 lůžek. Ubytování je v buňkách, které tvoří dva pokoje: dvoulůžkový a třílůžkový, společná koupelna, WC a předsíň. Ve dvou patrech proběhla rekonstrukce nábytku a výměna podlahové krytiny.

Ve školním roce ubytováváme žáky SPgŠ, Střední zdravotnické školy a studenty VOŠS. Pokud to kapacita dovolí, umožňujeme ubytování žákům Gymnázia a SOU v Prachaticích. Žáci jsou rozděleni do výchovných skupin podle tříd ve škole. Každá výchovná skupina má svou třídní vychovatelku, která s nimi po celý školní rok pracuje. V domově mládeže pracuje 8 vychovatelek včetně vedoucí vychovatelky. Třídní vychovatelka spolupracuje s třídním učitelem, řeší spolu všechny záležitosti týkající se třídy. Spolupráce se školou je na vynikající úrovni. Vychovatelky se účastní všech pedagogických rad ve škole a učitelé jsou přítomní na celointernátních akcích v domově mládeže. O hlavních prázdninách slouží domov mládeže k ubytování rekreantů a turistů, kteří chtějí prožít dovolenou v Prachaticích a okolí, poznat krásy Šumavy. Ubytování v domově mládeže v Zahradní ulici funguje celoročně.

Domov mládeže je v provozu od roku 1982. V roce 2020 proběhla rekonstrukce nábytku a výměna podlahové krytiny ve třetím patře, v roce 2022 byla uskutečněna rekonstrukce ve druhém patře. Domov mládeže se nachází se na okraji historického města v blízkosti lesa a je situován uprostřed zelené zahrady. V budově je jídelna s kapacitou 120 míst k sezení, kde se stravují kromě našich žáků a studentů i žáci Gymnázia společně s cizími strávníky. V areálu domova mládeže je asfaltové sportovní hřiště a ohniště. Z předních oken budovy je hezký výhled na město Prachatice a zadní okna směřují do zelené krajiny luk a lesů.