Školní akademie 2023

„Dámy a pánové, vítejte na palubě letadla, vypněte své mobilní telefony a pohodlně se usaďte. Za okamžik budeme startovat.“

Tak jednoduše se z diváků školní akademie stali pasažéři, kteří během devadesáti minut zažili průlet písněmi, vtipnými scénkami, básněmi a tanci z rozličné nabídky školních a volnočasových aktivit. Let neměl vůbec poklidný charakter, ze šlamastyky s porouchaným motorem pomohly cestujícím moderní gymnastky, palubu v rytmu street dance rozhoupala taneční skupina ze 2.B, uši i nervy musel zklidnit vokálně instrumentální soubor Cink, školní sbor Fontána a odvážní pěvečtí a klavírní sólisté. Došlo i na (leteckou) akrobacii sportovních gymnastek, vtipné vstupy falešných cestujících z řad improvizačního týmu Pilulky a jedinečné výhledy malované našimi výtvarnými specialisty. V samotném závěru představení letadlo naštěstí bezpečně přistálo zejména díky V. Fialovi v roli pilota, komentátorsky doprovázeném usměvavou letuškou M. Kozlovou.

Po ukončení programu zůstali na individuální pohovory s rodiči k dispozici učitelé v čele s panem ředitelem Mgr. Krejsou a letem světem informovali zájemce o prospěchu a chování žáků.  Mgr. Eva Nováková

Školní akademie 2019

V letošní školním roce se konala tradiční školní akademie naší školy již 5. dubna 2019, ve 14:30 opět v Národním domě v Prachaticích. Žáci všech ročníků si pod vedením svých učitelů a nebo samostatně připravili velice pestrý kulturní program, ve kterém nechyběla hudební, dramatická i sportovní vystoupení. Hosté byli přivítáni trochu netradičně vystoupením Štěpánky Tušlové. Sympatickou moderátorskou dvojici doplnila Tereza Kolářová, která spolu se Štěpánkou s lehkostí provázela diváky celou akcí. Začátek programu patřil vokálně instrumentálnímu souboru Cink pod vedením Mgr. Jiřího Vopálky. Vynikající hudební výkony předvedly Klára Veselá, Veronika Pešková, Simona Ulrychová a Kateřina Mrázová ve hře na klavír. Po zajímavé sestavě v moderní gymnastice, kterou si připravily Klára Asterová, Jolana Rayová, Eva Tesařová, Lenka Křemenová a Michaela Blažková bylo obecenstvo unášeno opět na vlnách hudebních, v sólovém zpěvu zazářily Zuzana Houšková, Šárka Svobodová, Anna Dokoupilová, Kristýna Sinová, Pavlína Bujnovská a Kateřina Čechová. Pochvalu si zaslouží určitě i žákyně 1.A, které si uplně samy připravily vystoupení. kterým všechny překvapily. Pod taktovkou sbormistryně Mgr. Petry Sovové se prostorem rozezvučely tóny školního sboru Fontána. Jedinečný kvartet ve zpěvu si zazpívaly žákyně Bujnovská, Houšková, Svobodová a pani učitelka Martina Pivoňková. Opravdu veselo bylo v sále poté, když se na scéně objevil improvizační tým PILULKY. Slyšeli jsme i duet na příčné flétny Simony Vacuškové a Viktorie Pelcové. Virtuózní hrou ohromila všechny přítomné Dagmar Holubová ve hře na akordeon. Krev v žilách diváků rozproudily svou energickou show Roztleskávačky, které trénují pod vedením Hany Krafčikové. Akademie byla ukončena bouřlivým potleskem pro všechny účinkující. Příští rok na viděnou! Mgr. Antonín Krejsa.

Školní akademie 2018

Opět po roce, 20. dubna 2018, ve 14:30 se v Národním domě v Prachaticích konala tradiční školní akademie Střední pedagogické školy Prachatice. Žáci všech ročníků si pod vedením svých učitelů připravili velice pestrý kulturní program, ve kterém nechyběla hudební, dramatická i sportovní vystoupení. Hosté byli přivítáni sympatickou moderátorskou dvojicí Terezou Kolářovou a Josefem Šedinou, která s lehkostí provázela diváky celou akcí. Začátek programu patřil vokálně instrumentálnímu souboru Cink pod vedením Mgr. Jiřího Vopálky, po jehož vystoupení si svým recitátorským umem diváky získala Barbora Wortnerová. Po zajímavé sestavě v moderní gymnastice, kterou si připravila Klára Asterová, bylo obecenstvo unášeno na vlnách hudebních, v sólovém zpěvu zazářily Pavlína Bujnovská a Karolína Kubešová, klavírní doprovod zajistily Veronika Pešková a Tereza Gondeková. Pod taktovkou sbormistryně Mgr. Petry Sovové se prostorem rozezvučely tóny školního sboru Fontána. Vynikající hudební výkony předvedly i Veronika Pešková a Kateřina Mrázová ve hře na klavír. Jedinečný duet ve zpěvu si střihly Adriana Trusíková spolu s Annou Lebedovou. Opravdu veselo bylo v sále poté, když se na scéně objevil improvizační tým PILULKY. Publikum dostalo možnost vybírat témata k improvizaci etud samo, a ačkoli byla některá z nich zapeklitá, PILULKY je bravurně zvládly. Krev v žilách diváků rozproudily svou energickou show Roztleskávačky, které trénují pod vedením Hany Krafčikové. Dokonalou atmosféru umocnil vokální sextet Šesttet v čele s Mgr. Martinou Pivoňkovou. Akademie byla ukončena bouřlivým potleskem pro všechny účinkující. Příští rok na viděnou! Mgr. Marie Trnková.

Školní akademie 2017

Školní akademie pro žáky a pro rodiče se uskutečnila 28.4. 2017 ve 14:30 v Národním domě.V pestrém sledu hudebních, dramatických i sportovních čísel se vystřídali jednotlivci i tradiční soubory školy. Program zahájil vokálně instrumentální soubor Cink, improvizační schopnosti předvedl soubor Pilulky, nově se předvedly i maturantky TV se svými gymnastickými sestavami, dokonale ladil sextet Šesttet i sbor Fontána, zaujala i recitace Barbory Wortnerové a dechberoucí výkon Dagmar Chalupové na akordeon. Početné publikum rodičů i spolužáků mile překvapily nejenom profesionální výkony žáků, ale i příležitostný pěvecký sbor pedagogických pracovníků, v němž si vedle sebe zazpívali vychovatelky, učitelé téměř všech aprobací i vedení školy. Pro letošní program připravili pod taktovkou Mgr. Petry Kůsové píseň Přátelství z autorské dílny Mgr. Hovorky a Mgr. Haspeklové. Program zakončily Roztleskávačky, poprvé v novém složení Po ukončení akademie proběhly konzultace o prospěchu a chování žáků. Mgr. Jana Pavlíčková.

Školní akademie 2016

Školní akademie v Národním domě ve 14:30 - O zahájení se postaral vokálně instrumentální folkový soubor Cink, následovala vystoupení úspěšných jednotlivců, komorních uskupení i pěveckého sboru Fontána. Opět vystupovali úspěšní účastníci hudebního festivalu, tentokrát v Krnově. Také úspěšná recitátorka z Pedagogické poemy Kroměříž. Příjemným zpestřením bylo i vystoupení improvizační skupiny Pilulky a našich roztleskávaček.

Školní akademie 2015

Školní akademie v Národním domě ve 14:30 - O zahájení se postaral vokálně instrumentální folkový soubor Cink, následovala vystoupení úspěšných jednotlivců, komorních uskupení i pěveckého sboru Fontána, oceněná na letošním Hudebním festivalu v Karlových Varech. Příjemným zpestřením byla rozverná ukázka z pohádky DS Rarášek, vyznamenaná Cenou dětského diváka na přehlídce Štítek města Prachatic. Program ukončilo ve svižném tempu hudební a taneční vystoupení folklorního souboru Libín,o závěrečnou tečku se jako již tradičně postaraly energií nabité roztleskávačky.